14 Ocak 2011 Cuma

Çalı Süpürgesi

  Ben Badem Badem diye diye artık herkesi bıktırdım. Annem bile yine başladın diyor. Ama tek başına Badem değil ki. Badem'in eski kız arladaşlarıda her zaman benim gündemimdeler. Şimdiden söyleyeyim bir çekememezlik söz konusu değil. Badem zaten benimle yani onları kıskanma gibi bir durumum yok ama o kızlardan 2 3 tanesiyle aynı okulda isen birazcık sorun oluyor.
 Bunlardan bir tanesinin adı Süpürge(saçlarından dolayı). Ben hayatımda bu kadar takıntılı bir sürtük görmedim.Biraz başa saracak olursak; Süpürge ile Badem 2 sene önce kısa bir süre çıkmışlar. Ama Badem, Süpürge den sonra da çok kızla çıkmış. Neyse işte bizim Bademle 3. ayımızda, Süpürge diye bir arkadaşım var sevgilisinden ayrılmış benimle konuşmak istiyor diye benden izin aldı. Bende aptalın önde gideniyim. Hiç aklıma gelmiyor, biz çıkmaya başlamadan bir sene önce Bademle msn de konuşurken Süpürge diye bir kızdan hoşlanıyorum demişti. Süpürge meğer buna senin için sevgilimden ayrıldım, seni çok seviyorum , ne olur biz çıkalım demek için çağırmış. Benimde gezenti arkadaşlarım Badem'i görmüş. Senin ki burada yanında da bir kız var diye haber veriyorlar. Benim haberim var ama neye yarar. Bu olaydan 2 hafta sonra sebepsiz bir şekilde ayrıldık ve daha o akşamı Süpürgeyle çıkmaya başlamış!! Ben tabii hüngür hüngür ağlıyorum. Aseton kurban olayım şu Badem ile bir konuş bir daha erkeklerle yüz göz olmayacağım diyorum(Yok öyle bir dünya). 
  Biz ayrılığımızın 4. günde buluştuk. Aradan 2o dk geçmedi durduk yere ellerimi öpmeler, saçımı okşamalar, sarılmalar falan derken biz bununla barıştık sanıyordum. Baya baya yiyiştik abi. Ayrılma vakti geldiğinde okulda yanıma gelme, arada yine buluşuruz, bana sakın mesaj atma, bitti, buraya kadarmış diyeceğini bilseydim. Tenezzül edip gitmezdim bile. Resmen ayak üstü beni yaladı yuttu sonrada bay bay dedi öküz ! 
  Okul geldi çattı. Çocuk resmen beni görmezden geliyor. Bizim sınıfta bir çocuğa bile ağzını yokla demiştim. Badem de yeni ufuklara yelken açmak lazım demiş :@ Allah'ından bul emi! İçimden nasıl küfür ediyordum ama bir yandan da onu çok özlüyordum :( Aradan 2 3 gün geçti , Badem in aklına nereden estiyse arkadaş kalalım , birbirimizi görünce kaçmayalım gibi şeyler dedi. Bende buna uydum. Beni sınıf kapısında görünce yanıma geliyordu, halimi hatırımı soruyordu, iyiyim diyordum ve çekip gidiyordum. Asetona da bana çok soğuk davranıyor diyormuş.Ne bekliyordu ki, kankası mı olmamı istiyordu :S Aynı servisle gelmeler, sürekli bana laf atmalar, Asetonun ağzını aramalar fln. İstiyor musun, istemiyor musun bir karar ver. Oyuncak ettin beni! 
  Ben birkaç gün sonra serviste şapkamı unutunca Aseton'un Badem'e şapka mı alabilir mi diye sormasını istemiştim. Sabah almış, getirdi. Benim yüzümü görmek istemese yapmazdı.
  Can Yücel'in Badem ile bana çok uygun bir şiiri var. Aseton, Badem'e bu şiiri yollamam konusunda ısrar etti. Aslında bende çok istedim ve yolladım. Bir sonraki gün beni arkadaşlarım arasından aldı, güzel şiir sağ ol dedi ve gitti. Aseton'a da okumadım destan gibiydi demiş :S Demek ki insan boşuna katil olmuyor.
  Birkaç gün sonra benden dil ve anlatım defterimi istedi. Alt dersi varmış. Git başkasından al deyince köpürdü. Asetonu aramış beni çekiştirmeye başlamış.Badem de çareyi Asetondan defter istemekte bulmuş. Hafta sonu ben, Aseton ve Pudra sinemaya gittik. Çıkışta Badem de gelip Aseton'dan defteri aldı. Benim doğum gününe yetişmem lazımdı kalamadım. Asetonda Badem'in ağzını aramış ama net bir şey söylememiş. 
  14 Şubatta içimi döken bir mesaj attım. Ve tahmin ettiğim üzere mesaj atmadı. Bir kaç gün sonra Asetona, mesajı 3 4 kere okudum ama hiçbir şey yazamadım demiş .O günden sonra aramıza buz dağları girdi. Beni görünce yönünü değiştirmeler , göz göze gelmeme çabaları bir anlam veremedim. Aradan 10 gün geçmeden Badem'in bir kızla çıktığını öğrendim.Haliyle yıkıldım. (Aseton o haftalarda bir süreliğine bizden uzaktaydı.) Asetonu aradım hemen. Hüngür hüngür ağlıyorum , onu dinlemiyorum sadece ağlıyorum. Biraz sakinleşince okula gittim. Nasıl boş geliyor. Sanki bir ben varmışım gibi.
  Badem derste Pudraya mesaj attı; 'Kantine gelir misin ? ' Pudra da zil çalınca indi. Küpem onda kalmış onu vermiş. Hiç vermese de olurdu. Akşama kendimi toparlamış, sakinleşmiş şekilde servise bindim. Badem efendi de servise bindi. Servis arkadaşım ve ben yerlerimizi aldık, açtık müziğimizi, Badem de arkamıza oturdu. Dada önce Badem yüzünden kavgalı olduğum kızda yanında.Servis boşaldı . Beni dürttü seninle bir şey konuşmak istiyorum dedi. Hay hay . Bizim orada indik. Biraz yürüdükten sonra, seni üzdüm, özür dilerim diye başladı. Bende tamam vicdanı el vermedi, günah çıkarmaya gelmiş dedim. Sonra baktım konu başka yöne gidiyor. Beni unutamadığını, Süpürge'nin yakasından düşmediğini, çok baskı yaptığını, dayanamadığını söylemeye başladı. Bir yandan da o kızla evlenilir, sözümden hiç çıkmıyor, kantine bile inmiyor dedi. Aklım karışmadı desem yalan söylemiş olurum. Tam evlenilecek kızsa evlen o zaman , bana bunu mu söylemek için geldin dedim. Hayır , ben seni istiyorum , seni çok özlüyorum dedi. Öyle mal gibi kaldım ama Badem'e belli etmemek için, yüz vermiyorum ayağına yattım.
  Elimi tutmaya çalışıyor. Çekiyorum, öpmeye çalışıyor itiyorum. Beni ikna etmek için kıvranıyor resmen . Net bir şey söylemeden eve gittim. Bana mesaj attı. Ama ben numarasını sildiğim için tanıyamadım. Daha fazlada uzatmayayım. Ne yaptı ne etti beni ikna etti o gece. Bir gün sonrada servis arkadaşımdan öğrendim ki dün akşam Badem serviste sürekli saçımla oynamış. Ve o kavgalı olduğum kıza da hep beni özlediğini söylemiş. 2 gün sonrada süpürgeyle ayrıldı. 
  Ayrıldı Badem ama Süpürge bu. Cadının önde gideni. Hanım hanımcık görünüp ağını ören ardından o şeytani yüzünü gösteren Süpürge ! Çok abarttım :D Ama buna yakın bir şey.
  Hadi ben kördüm. Aradan 22 gün geçmiş çıkmaya başlayalı o zaman öğrendim. O günde barıştık zaten. Ama bu süpürge başka cins. Pes dedirtti bana. Badem'in karşısına çıkmalar, sürekli beni unuttun mu diye mesajlar atmalar. Badem'in en yakın arkadaşlarından Arda'nın numarasını gizlice almış, sonrada o çocukla muhabbet kurmuş. Arda da Badem 'in bekçiliğini yapıyor. Bir kaç kere bir araya gelmiştik bu oğlanla. Hani bazı çocuklar olur bir iki kıkırdarsın biraz da yavşarsın kulun kölen olur. He işte aynen böyle. Ben anlamıştım aslında. Sürekli Süpürge ile mesajlaşıyormuş en sonunda da gönlü kaydı. Badem de resti çekti. Benim tükürdüğüm, üstüne bakmadığımı şimdi sen yalayacaksın demiş. Sonrada Lipstick'e de böle yaparsın sen dedikten sonra konuşmadılar bir daha.(Hiç değilse şimdilik) 
  En gerizekalı bile anlar yani kız seni oyuncak gibi kullanıyor. Boşuna küsmüş oldu. Tamam çıktılar ama Süpürge her bokta ayrılıyormuş bu çocukta köpek gibi yalvarıyormuş. Ama ne oldu Süpürge 'nin onunla işi kalmayınca attı bir kenara. 
   Bir taraftan da Badem'e tam 7 ay boyunca ara ara mesajlarını atmaya devam etti. En sonunda Badem teli değiştirdi de engelledi. 
  Aa Süpürge engelli falan der mi hiç. Yakın arkadaşından mesaj attı bu sefer. 
  Süpürge'nin durumuna da bir yandan acıyorum. Normal değil psikolojik sorunları var. Hem kendini küçük düşürüyor hem de acı çekiyor. (Eminim bizzat söyledi)
  Mazoşist misin ? Eğer öyleysen bizden uzak dur.
  Bir kızı yine bir kız anlar. Ben onu anlamak istemiyorum ama bir kız sevgilinizi rahatsız ediyorsa (haliyle sizi de rahatsız eder bu durum. Sevgilimiz rahatsız olmasa bile biz rahatsız oluruz.) O şırfıntıyı durdurmanın iki yolu var.


1. si : Annesine gidip , kızın sevgilimin yakasından düşmüyor. Hanım hanım kızına sahip çık yoksa bir gün sokaklara düşer.
2. si (daha çok uygulanır): Direk kızla konuşmak.
  
   Bu olay gündeme geldiğinden beri benim derdim Süpürgeyle konuşmak. Ama belli nedenlerden dolayı olmadı. Neyse ki Süpürge buna fırsat yarattı. Bademin facebook na mesaj attı.Kro mu ne tek bildiği acıların çocuğunu oynamak. Bende hemen yazdım. Rahat bırak artık bizi, biraz gururun olsun! Süpürge de gurur varmışmış , zaten o iş çoktan bitmişmiş. Badem olsa böyle demezdi yavşak. Hemen de nasıl kuyruğunu kıstırdı ama. Canımlı cicimli konuşmalar, mutluluklar dilemeler.. Bende kadınmışım, kötü olmamı istemezmiş, ne çektiğini bilmiyormuşum. 
  Badem sana bir şeyler yaşatacak kadar çıkmadınız ki ne acısıymış bu :S 
  Ay bu süpürgeden çektiğim yetmedi bir de arkadaşları çıktı başıma. Facebook'ta artık bize Trabzon diyen bir kız.(Ona da Belle diyelim. İsmine yakın bir şey.) Daha Haziran ayında karneleri alırken görmüştüm Belle'yi , hemen anladım ne mal olduğunu. Pis pis bakmalar, kaşları çatmalar. Tam bir tipik kanka örneği. Okulun ilk gününden de beni dikizlemeye başladı :S O baktıkça bende bakıyorum. Salak sanmasın yani görüyorum. Onlarla bir derdim yok aslında çokta fifi. Ben Badem'i kaptıktan sonra :D Makyaj çantasıyla da bu konuyu konuşmuyoruz. Lügatımızda Süpürge ve yandaşları yok. Süpürgeyi gördüğüm yok, kafam rahat derken bu salaklar kim oluyorlarsa :S 
  Belle, Yalaka'yı( Yalaka: Bir numaralı öğretmen şakşakçısı. Hocalar tembel öğrenci yalakalık yapınca ters ters bakarlar ama bu ayarda ki yalakalar aynısını yapınca bayılırlar.) takmış koluna bizim sınıfta dahil olmak üzere geziyorlar. Nereye baksam onlar .
  Bugün okuldan çıktık. Otobüs durağına doğru yürüyorduk, okulumuzdaki kendini hem popüler , hem serseri sanan bir sürtük bize el kol hareketi yapmaya başladı. Ne olduğunu anlayamadık Asetonla. Süpürgeyi çağırdı sürtük. Çaktım meseleyi. Kendi gelip bir şey diyemiyor bu kızdan yardım istiyor.
  Süpürge başladı konuşmaya. Biz bakıyormuşuz sürekli. Benimle bir derdi yokmuş. (Bir derdi olmayan insan böyle mi davranır ?) Asıl siz bakıyorsunuz, şu yanındaki arkadaşın sürekli bize bakıyor dedim. Yok yok yok biz baktığımız için hanımefendi bakıyormuş. Sürtükte kavga falan lafı edince hemen Süpürge, yok ben konuşmak istedim dedi. Kendi gelseydi o zaman yiyecek miyim onu. Ama hiç olmadığım kadar sinirlendim. Badem'e olanları anlattım. Bir de onların sınıftaki erkeklerin bana bacaksız dediklerini de söyledim. Süpürgenin boyu 1.4o benim omzuma bile gelmiyor. Kim bacaksız acaba! 
  Badem, Sürtükle konuşunca kıvırmış lafı . Süpürge de kavga mı ettik konuştuk , hak etti oda gel döv beni Badem yazmış. Aynen aktardım.
  Pazartesi soracağım ona bakalım kim hak etti. Doğru mu yapıyorum bilmiyorum . Badem bugün geliyor yani pazartesi okuldan beni alacak o kızlarda göt olacaklar ama konuşmazsam da çatlarım. Ben senin gibi yapmadım, bir derdim olduğunda kendim çözüyorum. Bademin kaç kere söylemesiyle olmadı ama bir kere konuşmamızla olduysa son kez konuşuyorum seninle, şimdi de sen beni dinle demek istiyorummm. Ve bunun gibi şeyler :D


Lipstick

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...